detailing - at detailing

Fakty a polopravdy o detailingu.

5. apríla 2021 Od Admin 0

To, že slovo detailing je odvodené od slova detail, je holý fakt. V kruhoch autičkárov sa traduje, že detailing vznikol v Británii či v Amerike. Spájajú s tým úplne všetko, čo súvisí s čistením vozidla. Omyl. Dokonca s tým mnohí spájajú len nákup drahej chémie, alebo poskytnutie dôkladnejšieho umytia auta. Taktiež omyl.

Detailing je činnosť, ktorá priamo súvisí s čistením vozidla. Túto činnosť praktizuje každý, kto svoje auto raz za čas umyje a ošetrí od hlavy až po päty. Niekomu stačí auto vyčistiť, niekomu navoskovať, niekomu vyčistiť a ošetriť interiér a i. Podstatou je si všímať každý detail, každú hranu, prehyb, a to všetko poctivo umyť a ošetriť. Detailing sa vykonáva tak, aby všetko ostalo čisté a ošetrené čo najdlhší možný čas.

Rozsah čistenia je individuálny. Niekomu stačí detailing povrchový, ale niektorí to berú úplne do hĺbky a neváhajú autá rozoberať a naspäť poskladať, len aby bolo všetko do piky čisté. Napríklad ako chalani z AT Detailing z Košíc. Pre bežných ľudí to je už asi nepochopiteľné…

Za detailing sa nepovažuje len bežné čistenie okien čističom na okná, bežné čistenie diskov čističom na disky, alebo len bežné leštenie laku karosérie, lebo to nie sú jediné súčasti auta. Za detailing sa taktiež nepovažuje posudzovanie toho, kto koľko utratil za kozmetiku. Taktiež nie je možné definovať rozsah detailingu. Každý je detailista po svojom, lebo každý ma iný zmysel pre detail.